Üdv, Vendég
Felhasználónév Jelszó: Emlékezz rám

Hogyan tovább ....2015 Lét a tét!!!!
(1 olvasó:) (1) Vendég
  • Oldal:
  • 1

TÉMA: Hogyan tovább ....2015 Lét a tét!!!!

Hogyan tovább ....2015 Lét a tét!!!! 2014 nov. 10 20:13 #1

El kell döntenünk,hogy ezt a mindenki számára elérhető kategóriát akarjuk-e vagy sem !!!! Ha ez megvan akkor lehet tovább gondolkodni ! Mindenkinek legyen véleménye akkor is ha nem egyezik a többséggel ,hátha
elgondolkódtató amit mond ! Nem kell egyből azt mondani ,hogy hűlyeség !!!! Ne kiabáljuk le egymást !!!!
  • sanyo5
  • Kezdő Fórumozó

Válasz: Hogyan tovább ....2015 Lét a tét!!!! 2014 nov. 11 17:47 #2

Előkellene venni azt a listát amelyen az MM hajóval rendelkezők szerepelnek és egyenként rákérdezni,hogy milyen formában szeretné is tovább folytatni ! Saját kedvetelésre - gondolók itt hogy kimegy valemelyik tóra és "dob egyet " vagy mennyire lehet vele később számolni - számítani ! Állítólag 50-en felül van a hajó tulajdonosok száma , de versenyeken csak kb 30 fő vesz részt !
  • sanyo5
  • Kezdő Fórumozó

Válasz: Hogyan tovább ....2015 Lét a tét!!!! 2014 nov. 11 18:54 #3

Ez év tapasztalatai alapján úgy érzem aggodalomad nem alaptalan. Megnyugtatásként hallottam olyan véleményt, miszerint a hajógyártás hiánya vetette vissza az aktivitást, más vélemény szerint újabb, és egyesek szerint izgalamasabb hajóosztály szerveződése is közrejátszhatott abban, hogy e kérdés megfogalmazódjon benned, bennem és meggyőződésem sok más MM-s hajótulajdonosban, aki nem ragad " fórum tollat" e kérdéskörben , függetlenül attól, hogy tagja a szövetségnek, avagy nem.
A fő okot én nem a hajógyártás hiányában látom, bár vitathatatlan, hogy az MM tábor növekedésének biztos gátja és a hosszútávú jövőtervezést bizonytalanná teszi. Szerintem a fő ok bennünk keresendő elsősorban. Elismerem, mindenre lehet magyarázat. Magyarázat lehet környezetünk, élethelyzetünk változása, magyarázat lehet az elfoglaltság, és hasonló egyéb ok. Mind ez sajnálatos, de elfogadható. A hőskornak köszönhetően (elismerés az abban résztvevőknek) nem vagyunk kevesen. Én most az elfogadható indok nélküli passzív társakra, a belefáradt vezetésre gondolok. Tudom, hogy én egy múltszázadbeli, .... tag vagyok, ezért engedelmetekkel azt mondom -tegye már fel a kezét aki tudja hogyan kell ezt jobban csináli, meg az is aki tudja hogyan lehetne jobban vezetni!-. De könyörgöm ne hasonlítsunk másokra abban, hogy a múltat vizslatjuk, azt javaslom a jövőbe tekintsünk! Szeretett nagyapám mondta egyszer, mikor a sok lemetszett galyat sajnálattal néztem, "jobb a vadhajtást nyesegetni, mint a korhadó gyökeret kezelni". Nosza gyerünk azokkal a vadhajtásokkal!!!
  • Dac 2013
  • Profi Fórumozó

Válasz: Hogyan tovább ....2015 Lét a tét!!!! 2014 nov. 11 20:46 #4

Teljesen egyetértek Veled ! A jövőbe kell tekinteni , de ahogy szokták mondani nézzük meg a múlt hibáit és hagyjuk a múltnak a jót pedig vigyük magunkkal! Elvileg évvégén új vezetőség választás lessz !
OK !!! De ne csak ez a 3 ember vigye a hátán a kategóriát ! Versenyrendezésnél pedig az a két vagy három ember ! Fel kell rázni a passzív embereket is !!! Nem sokszor hangzott el a versenyzőtársaim szájából - segíthetek valamit ???? - nemcsak kritizálni kell !!!! Úgy nagyon könnyű és talán keserű száj ízt is hagy ! El kell dönteni,hogy együtt húzzuk a szekeret - vagy szélnek engedjük aztán tényleg nézhetünk mint Misi a moziban ! Pont ez a kategória az ahol elvileg mindenkinek úgyan az a hajója - a legleszabályozottabb
sajnos kis méretben - ahol nem az egyéni lehetőségeken múlik a verseny kimnetele hanem 90 %-ban a tudásban - szerintem. Hát rázzuk meg magunkat és segítsük a vezetőséget , de a vezetőség is kérdezzen , véleményezzen !Lehet,hogy a fórum oldalon nyitni kellene egy új témát ami a versenyek uttáni pozítív ill.
negatív kritikákat is tartalmazná amikből építkezni lehetne ! Egyelőre ennyi !!!
UI.: a hajó hiányra is lehet megoldást talállni !!!
  • sanyo5
  • Kezdő Fórumozó

Válasz: Hogyan tovább ....2015 Lét a tét!!!! 2014 nov. 12 10:50 #5

Örömmel látom, hogy van akit érdekel annyira "jelen", hogy tollat ragad a "jövő" miatt.!

A szándék a jobbításhoz vezető út első lépcsője. Ezt kipipálhatjuk. Elengedhetetlen azonban, hogy tisztán lássuk azt ami jelenleg nem jó, vagy nem elég jó. Ehhez konkrét, megfogható véleményekre van szükség, csak az érzéseinkre nem hagyatkozhatunk. Bizonyára kettőtökön kívül több MM-es társunknak van észrevétele, véleménye amit nekik is le kellene írni itt a fórumban, hogy megismerhessük, megvitathassuk. Ahogy Dr. Bubó mondaná "Több orvosi vélemény, pontosabb diagnózis."

Ha ez is megvan, akkor a következő lépés, hogy mindezeket értékelve megtaláljuk a módját, és végrehajtsuk a szükséges változtatásokat.
Na ez az, amiben ismét aktivitásra lesz szükség, mert: "Operálni asszisztencia nélkül egyedül is tudok, de néha belehal a beteg." (Dr. Bubó)
Na ez az, amire meg nincs szükség.

sanyo5 által elindított téma szerintem megfelelő, nem kell új témát indítani erre.

• lgaga
  • Adminisztrátor
Üdv, HUN 11

Válasz: Hogyan tovább ....2015 Lét a tét!!!! 2014 nov. 12 16:41 #6

Úgy tudom,hogy a nevezéseket már "csak " neten lehet leadni ! Ezáltal elvileg megvan mindenkinek az E-mail címe hiszen a gép állandóan visszajelez ! Kellene egy körlevelet írni ,hogy nézzenek be erre a fórumra és mondják el a vélemyényüket ne várjuk meg a személyes talállkozást! Így már ellehetne kezdeni az "építkezést " !A vezetőség bíztosan hozzáfér vagy hozzáférhet ezekhez a címekhez ! Ne akkor kiabáljunk egymásra ha személyesn talállkozunk ! Ássuk meg már most az alapokat !!!!!
Szerintem !!!!!!!
  • sanyo5
  • Kezdő Fórumozó

Válasz: Hogyan tovább ....2015 Lét a tét!!!! 2014 nov. 15 10:44 #7

Ha ezek után sem tudjuk ,hogy merre tartsunk akkor ........ de fogjuk tudni !!!!!!!
Fogjuk tudni,hogy, hogyan csináljuk,hogy rendezzünk versenyt,milyenek vagy milyen szabályokat használjunk
/ ezt eddig is tudtuk /
Talán a tudástól több vesenyző eljön olyan verseny helyszínekre is amire a rendezés színvonala miatt nem volt kedve ! Mert ezen is múlik a jövő!!!! Hihetetlen hogy, mi minden kell ............
Én így gondolóm!!!!!
Az bíztos,hogy a kategória fenntartás megoldásában a 23 -ik órában vagyunk !!!!
Szerintem !!!!!!
  • sanyo5
  • Kezdő Fórumozó

Válasz: Hogyan tovább ....2015 Lét a tét!!!! 2014 nov. 17 13:50 #8

Ime az első VADHAJTÁS: az MM ne szeparálódjon el más hajóosztályoktól.
  • Dac 2013
  • Profi Fórumozó

Válasz: Hogyan tovább ....2015 Lét a tét!!!! 2014 nov. 17 19:23 #9

Semmiféleképpen sem szabad elszeparálódni mert az nem vezetne jóra ! Sőt !!!!!! Keresni kell a többi kategóriákba már jó bevált dolgokat és itt nem csak a versenyzésre hanem a inkább szervezeti felépítésre is gondolók !
  • sanyo5
  • Kezdő Fórumozó

Válasz: Hogyan tovább ....2015 Lét a tét!!!! 2014 nov. 17 20:00 #10

Egy újabb vadhajtás:Péternek volt egy nagyon jó kezdeményezése az MM Clinik. Vissza kéne hozni és be kellene építeni őket az éves programmba!! Ez gyakorlás-edzés hozzáértőbb társak jelenlétében.
Üdv.:HI
  • Dac 2013
  • Profi Fórumozó

Válasz: Hogyan tovább ....2015 Lét a tét!!!! 2014 nov. 17 20:54 #11

Még MHSZ-es kezdő rádióskoromban volt hasonló - jó dolognak tartottam !!! Most is jó ötlet minden tét nélkül , kiabálások nélkül ! Csak a helyszín !!!! Olyan kellene ahová mindenki szívesen elmegy ! ....és
már itt is az első megoldandó próbléma a szervezés !!!!! Ne csak gondolat maradjon !!!!!
  • sanyo5
  • Kezdő Fórumozó

Válasz: Hogyan tovább ....2015 Lét a tét!!!! 2014 nov. 27 11:41 #12

Egy újabb "vadhajtás": éves versenysorozatban keresni kellene azokat a lehetőségeket, amelyek inspirálhatnák az MM-es/1 m-es hajótulajdonosokat azon versenyek látogatásához, amelyek jelenleg számukra csak egy napos versenyt jelentenek és ezért a nagy távolság miatt távolmaradnak a versenytől. Egy kicsit hazabeszélek. Van egy TIEM és egy MM hajóm (na meg a GORDIUS:) ) ),amelyekkel szinte mindig megosztott versenyeken indulhatok. Nem lesz soha nagyobb hajóm. Megítélésem szerint az egyméteresnél nagyobb hajóval rendelkezők száma a jövőben kevésbé nő, mint az MM, vagy egymétereseké. Ha növelni akarjuk az IOM tulajdonosok/versenyen résztvevő nevezők számát társuljon hozzá egy MM ( pl. ölbői, órfűi verseny esetén). Tudom, hogy ez az egymétertesnél nagyobb és egyben MM hajóval rendelkezők számára választási lehetőséget eredményezne, de a másik oldalnak (szerintem ez a többség) csak az a választása, hogy elmegy egy napra, vagy nem.
  • Dac 2013
  • Profi Fórumozó

Válasz: Hogyan tovább ....2015 Lét a tét!!!! 2014 dec. 19 14:50 #13

Amíg azon töprengünk,hogy hogyan is tovább,megkérdezném - van-e már jövő évi versenynaptár ????
  • sanyo5
  • Kezdő Fórumozó

Válasz: Hogyan tovább ....2015 Lét a tét!!!! 2014 dec. 22 14:26 #14

Szia!

A "hogyan tovább"-on nem kell töprengeni, mert minden megy tovább, csak majd a közgyűlésen megválasztott új vezetőséggel.

A jövő évi versenynaptár elkészülése a nagyhajós versenynaptár ismeretében és a társ osztályok (RG65, E, M, IOM, stb.) képviselőivel, valamint a pécsi kollégákkal történt egyeztetés után születik majd meg.
  • lgaga
  • Adminisztrátor
Üdv, HUN 11

Válasz: Hogyan tovább ....2015 Lét a tét!!!! 2015 febr. 16 22:56 #15

Sziasztok!

Bocsánat, hogy kezdőként írok ide.
Most ruháztam be egy 2014-es Micro Magic Kit-re, ami
már csak az építésre vár .
Remélem nem ennyire véresen komoly a hajó osztály jövője.
Újra gyártják a hajót, be lehet szerezni, hiszen nekem is sikerült.
Még csak most ismerkedek ezzel a hajóval, de remélem még nagyon sokáig köztetek tudhatom magam.
És hamarosan bele tudok kóstolni a versenyzés ízébe is.
Szóval Micro Magic-re fel.

Tisztelettel : Hunber...
  • Hunber
  • Kezdő Fórumozó

Válasz: Hogyan tovább ....2015 Lét a tét!!!! 2015 febr. 17 11:03 #16

Kedves Hunber!

Üdvözlünk a fedélzeten, és sok örömteli hajókázást kívánunk Neked!

Az osztály jövőjét - nem kívánt hangulatot keltve - többen sötétebbre festik, mint amilyen valójában.
Mivel a MicroMagic one design (egységes tervezésű) osztály, ezért otthon a kredencen nem lehet hajót létrehozni.
A nemzetközi osztályelőírás szerint versenyezni csak a GRAUPNER által gyártott elemekből összeépített hajóval lehet. Ha nem gyárt hajót és alkatrészeket, akkor nem lehet vásárolni. Ha nem lehet hozzájutni, akkor nem tud bővülni/cserélődni a mezőny, és a már meglévő hajókat sem lehet javítani, felújítani.

Ez utóbbi volt tapasztalható az utóbbi egy-két évben.
Mivel több földrészen is sok-sok hajóval az egyik legnépszerűbb versenymodell osztály az MM, ezért nem veszhet a semmibe. Bizonyára ezt végre felismerte a gyártó is és újra elérhetővé tette a hajót, és ez örömteli.

Ha terveid szerint versenyzésre adod a fejed, akkor az építés előtt tájékozódj, hogy mire érdemes odafigyelni már a kezdetekkor.
Amennyiben az építéssel kapcsolatosan segítségre, tanácsra van szükséged, jelezd itt a fórumon a "Technika, hajóépítés, tuning" topicban.
  • lgaga
  • Adminisztrátor
Üdv, HUN 11

Válasz: Hogyan tovább ....2015 Lét a tét!!!! 2015 febr. 17 22:01 #17

Kedves Igaga!

Köszönöm a jókívánságokat.
A negatív hangulatnak szerintem vége, mert ismét elérhető már a Graupner-es Micro Magic.
A hajóosztály jövője itthon csak a tagokon múlik szerintem
Az építésben a leg elején elakadtam, nem nagyon tudom beszerezni a hozzá való ragasztót...
Hihetetlen, hogy itthon ilyen gyér az ellátottság...
Tud valaki esetleg aktuális vitorla szám listát adni ?

Üdv Hunber...
  • Hunber
  • Kezdő Fórumozó
  • Oldal:
  • 1
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.23 másodperc

sailing.hucompassmagazin.hu

International MM WebsiteAustralian Class WebsiteBelgium Class WebsiteCanadian Class WebsiteDanish Class WebsiteSpanish Class WebsiteFinnish Class WebsiteFrench Class WebsiteGerman Class Websitehun.gifItalian Class WebsiteJapan Class WebsiteDutch Class Websitenzl.gifPotuguese Class Websiterus.gifSwiss Class WebsiteSwedish Class WebsiteUSA Class WebsiteUK Class Website

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.